I když v našich materiálech pro paddleboardy Sup Ocean máme návod jak správně skladovat paddleboardy, tak k této problematice chodí stále spousta dotazů. Proto krátký článek o tom, jak na to. Existuje několik možností jak skladovat paddleboardy tak, aby jste měli jistotu, že jim poskytnete ten správný servis. Ideální je uložit board nahuštěný na tlak cca 4-6 PSI, někde na chladnějším místě, které není vystaveno velkým teplotním změnám, nebo přímému slunečnímu záření. Materiál je tak nejméně náchylný k poškození. Tlak uvnitř by měl být větší než tlak vzduchu na vnější straně boardu.  

V případě, že nemáte prostor pro takto nafouknutý paddleboard, je další možnost board zcela vyfouknout a uložit jej volně smotaný, s uzavřeným ventilem. Volně smotaný znamená, že mezi jednotlivými vrstvami „šneku“ bude dostatek místa pro vaši ruku. Tím zajistíte, že se nebudou namáhat boční spoje, které by se při dalším nafukování mohly stát slabinou paddleboardu. Manipulace s takto smotanými paddleboardy by měla být obezřetná, nikdy netahejte smotané paddleboardy po tvrdém, či hrubém povrchu. Opět by tím trpěly boční spoje, na které působí mechanické mikropohyby. To platí jak pro lepené spoje, tak i pro technolgii MSL Fusion, kdy se jednotlivé vrstvy spojují působením tlaku a tepla.  Také je důležité, aby se nám do vnitřní části paddleboardu nedostala vlhkost. Toho dosáhneme vymáčknutým ventilem a jeho uzavřením ochranným víčkem ventilu. V „otevřeném“ paddleboardu pak může při nízkých teplotách vlhkost kondenzovat a při vystavení boardu mrazu se mohou poškodit vnitřní spoje, nebo okolí ventilu.

Mnoho lidí skladuje svoje paddleboardy vypuštěné a stočené do přepravního módu, tedy pevně stažené popruhem. Takto smotané boardy mějte opravdu pouze pro cestování, ne však pro skladování. Správným skladováním paddleboardů jak v sezóně, tak i mimo ni, prodloužíte významně jeho životnost a užijete si mnohem více zábavy. Přejeme příjemné pádlování v letošním roce.

Radek Drochytka

Sup Ocean Paddleboards