Pojistná lanka Sup Ocean

Pojistné lanko je klíčovou součástí každého paddleboardu, ať jste na moři či jezeře. Jedno, jestli jste profík nebo začátečník. Život a zdraví máme všichni jen jedno, tak se pojďme bavit bez rizika.

Pojistné lanko je bezpečnostní prvek, který snadno připevníte k paddleboardu a následně nad kotník. I když se na první pohled může zdát, že vás lanko bude omezovat v pohybu, po chvíli zjistíte, že o něm vlastně vůbec nevíte.

Při pádlování na paddleboardu se může stát, že se dostanete do nečekané situace, kdy například při pádu bude prkno unášeno proudem, nebo větrem. A vy plavete pro pádlo. Mít pádlo je fajn, ale bez paddleboardu k ničemu. S uvázaným lankem se tohle stát nemůže. Na moři při sjíždění vln může být volný paddleboard dokonce nečekanou zbraní. Dostat tvrdým, nikým nekontrolovaným prknem do hlavy je nic moc zážitek. Stejně tak pro vás v případě pádu, je upevněný paddleboard jakýmsi záchranným kruhem. A když nikoho nezraní, tak plavat pro něj až na břeh je celkem fuška. Možná výše uvedené případy znějí poněkud komicky, ale věřte, že když se do takových situací dostanete, moc k smíchu nejsou.

Paddleboardy Sup Ocean mají v základní výbavě a v rámci ceny vždy pojistná lanka. Uvázáním se stanete bezpeční nejen sami pro sebe, ale i pro ostatní ve vodě. Ať už jste ve sladké, nebo ve slané.

Na řece se připoutání plováku k noze nedoporučuje vzhledem k možnému zachycení spojovacího lanka. Za to je dobré mít vodáckou helmu a hodí se i plovací vesta.

Mějte na paměti, že stejně tak jako u ostatních vodních sportů se můžete dostat do nebezpečných situací, proto před postavením se na vodní hladinu vždy důkladně zvažte všechna možná rizika a zohledněte svůj zdravotní stav.

– Aloha