Najít výrobce, který by přijal naše požadavky na materiály, a zároveň zachoval špičkový proces výroby nebylo vůbec jednoduché. Důraz na detail byl jedním z dalších podmínek zadání výroby. Po podepsání kontraktu s výrobní společností v Qingdau jsme zahájili výrobu naší série Allround.

Naše paddleboardy Sup Ocean jsou vyráběny v rámci technologie SUPair tech, která byla speciálně vyvinuta pro výrobu paddleboardů a využívá materiál s názvem Military grade PVC. Tento materiál je využíván při výrobě plovoucích doků, vysokotlakých záchranných vaků nebo vojenských raftů. Je o něco dražší než klasické PVC, nicméně odolnost tohoto materiálu je prvotřídní.

Můžeme tak nabídnout paddleboardy, které se dají natlakovat až do 25 PSI, přičemž doporučujeme 18 PSI. Při našem testu praskl board při hodnotě 52 PSI. Hodnota 18 PSI zaručuje tvrdost a tuhost našich prken, a to je základ pro pohodlné a zábavné využití našich boardů.

Palubu a dno spojují desítky tisíc vláken z PVC, které udržují tvar boardu i při vysokém natlakování. Jedná se o systém DropStitch. Povrch, tedy paluba a dno, je druhou vrstvou PVC z materiálu Channel Grip a kryje tak Military grade PVC. Tato vrstva PVC je navržena tak, aby poskytla optimální přilnavost a výkon.

Veškeré švy jsou znovu přelepeny PVC páskami, aby nedošlo k úniku vzduchu na nejvíce zranitelných místech boardu. Při výrobě je využíváno velmi kvalitní korejské lepidlo Glue Gun, které se vyznačuje dlouholetou odolností proti vnějším vlivům a neobsahuje žádná rozpouštědla.

Sami uvidíte, že při pádlování na našich paddleboardech se bude prkno chovat podobně jako laminátové surfy, s mnohdy lepší ovladatelností. Navíc náš paddleboard pak jen vyfouknete a uložíte do batohu.

Nápověda: Co je PSI? PSI je anglosaská jednotka tlaku, definovaná jako libra síly na čtverečný palec (anglicky pound per square inch); 1 PSI je cca 6900 Pascalů.