SUP – Stand Up Paddleboarding se stává jedním z nejpopulárnějších sportů na Zemi. Vznikl na Havajských ostrovech jako prostředek k udržení kondice, když surfaři neměli vhodné vlny na klasický surfing. Je to víceméně kombinace kayakingu a klasického surfování. Stojíte na nafukovacím paddleboardu, který je při tlaku 12-18 psi tvrdý podobně jako klasické surfové prkno. Pohyb zajistí lehké sklolaminátové pádlo, respektive síla, kterou musíte vynaložit, aby se pádlo rozpohybovalo.

Mnoho milovníků vodních sportů propadlo paddleboardingu, který je kombinací skvělé zábavy, životního stylu a zároveň cvičebním prostředkem k získání skvělé fyzické formy. Paddleboarding je o rovnováze a především o využití vlastní síly k pohánění boardu na vodě.

Zážitky a intenzita je přímo úměrná tomu, kde budete paddleboarding provozovat. Pro začátečníky je lepší začínat na klidných hladinách našich rybníků a jezer, po té zkuste mořskou hladinu a jakmile budete mít vypilovaný styl, je dobré zkusit vlny moří a oceánů.

Při pádlování ve stoje budete zapojovat každý sval, takže tento sport perfektně formuje postavu a zaručuje intenzivní trénink.

Navíc je to skvělá zábava. Na boardu musíte neustále udržovat rovnováhu, takže zapojíte nejen svaly na nohou, ale intenzivně budou pracovat i břišní svaly. Při pádlování jsou v permanenci svaly zádové a ramenní, které jsou zatěžovány nejvíce. Výhodou je, že zde nehrozí poškození vazů, šlach a kloubů. Paddleboarding je dokonalou kombinací silového a aerobního cvičení, které se dá přirovnat k dnes oblíbenému kardiu. Zábavnou formou tak dosáhnete snížení své váhy a objevíte nový sport, který si Vás k sobě přitáhne. Je to nepopsatelný zážitek, kdy vaše tělo i mysl jsou koncentrovány na rytmus pádlování a vy si užíváte krásu kolem.

Stačí vzít batoh se SUPem, dopravit se k vodě, nafouknout a užívat si svobody. V poslední době jsou rozšířeny i jogická cvičení na paddleboardech, což tomuto sportu dodává zcela nový rozměr. A věřte, že je to zábava i pro zkušené jogíny.

Naše paddleboardy značky Sup Ocean jsou vyvinuty tak, aby byly stabilní, dobře ovladatelné a měli dlouhou životnost. Designem, výběrem materiálu naše práce nekončí. Rádi bychom vám dokázali, že paddleboarding opravdu stojí za to a pokud si ho vyzkoušíte, už jej neopustíte. Stejně jako my.

Zkuste vyměnit tělocvičnu či fitness studio za vodní plochu, přírodu a slunce. Nečekejte a prostě to zkuste!